sobota, 28 października 2017

Powrót (tom 3) - Varian Johnson

Powróciłam do niesamowitego świata Erdas, a to za sprawą najnowszej książki z serii " Spirit Animals. Upadek Bestii". "Powrót" to już trzeci tom serii.


Wydawnictwo: Wilga
Autor: Varian Johnson
Seria: Spirit Animals: Upadek Bestii
Objętość: 224 strony
Oprawa: twarda
Format: 130 x 205 mm
Cena: 34,99 zł 27,99 zł

Przypominam, że seria "Spirit Animals. Upadek Bestii" opowiada o niezwykłym miejscu, w którym istnieje mistyczna więź między człowiekiem i zwierzęciem. Tylko nieliczne dzieci w pewnym wieku dowiadują się, czy posiadają swojego zwierzoducha. Świat Erdas wciąż jest w niebezpieczeństwie. Więzi pomiędzy ludźmi i ich zwierzoduchami w dalszym ciągu są osłabione. Książka zaczyna się bardzo ciekawie, bowiem dowiadujemy się, jak to się stało, że Zerif sprzymierzył się z Wyrmem i zyskał niszczycielską moc będącą w stanie rozerwać więzi łączące duchy zwierząt z ich opiekunami. Conor, Meilin i Takoda próbują odnaleźć Wszechdrzewo. Błądząc podziemnymi korytarzami powoli tracą nadzieję, ale niespodziewanie zyskują sprzymierzeńców. Abeke i Rollan muszą ostrzec przed Zerifem kolejne dziecko, które wezwało Wielką Bestię. Nie jest to proste zadanie, bowiem ojciec chłopca nie przepada za Zielonymi Płaszczami. Czy Wyrm przejmie kontrolę nad zarażonym Conorem? Kim jest przywódca Czerwonych Płaszczy? Czy młodym bohaterom uda się wypełnić swoją misję i uratować świat?

Tajemniczy i niebezpieczny świat Erdas wciągnął mnie od pierwszej strony. Mimo, że jest to fantasy dla młodszego odbiorcy, to z dużą ciekawością sięgnęłam po trzeci tom serii. Magiczna kraina została bardzo ciekawie odmalowana. Nie miałam najmniejszego problemu z wyobrażeniem sobie krajobrazów, czy żyjących w niej najróżniejszych stworzeń. Książkę bardzo dobrze i szybko się czyta. Nie będziemy  także narzekać na brak akcji. Czuję pewien niedosyt, ponieważ historia zakończyła się w ważnym momencie. Cóż będzie dalej? Nie mogę doczekać się kolejnego tomu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...