wtorek, 30 kwietnia 2019

Kurza stopa!

Pogoda w majowy długi weekend nas specjalnie nie rozpieszcza, więc popołudnia spędzamy raczej z planszówkami niż na plaży. Cieszę się więc, że zdecydowałam się wziąć nad morze grę "Kurza stopa!". Nieduże opakowanie nie zajmuje wiele miejsca w walizce, a karcianka dostarcza nam mnóstwo wesołej zabawy. 


"Kurza stopa!" to gra karciana dla 2-8 uczestników w wieku powyżej 6 lat. Rozgrywka trwa 10 - 15 minut. W niedużym, solidnym pudełku z wypraską znajdziemy 59 kart oraz zwięzłą instrukcję. To już kolejna gra z serii edukacyjnych gier na refleks i spostrzegawczość wydawnictwa MDR na naszym blogu. Poprzednio przedstawiłam produkty o zabawnych tytułach „Psia kość!” i „Motyla noga!”.


"Kurza stopa!" to przepięknie zilustrowana gra, od której trudno oderwać wzrok. Dowcipne ilustracje Andrzeja Mleczki sprawiają, że to jedna z najpiękniejszych karcianek, jakie mamy w kolekcji. 


Robaczki są ułożone w różne kształty, ale wszystkie mają przerażone miny. I nic w tym dziwnego w końcu kura chce je upolować.


Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kart. Karty tasujemy układamy w stos kurami do góry. Bierzemy kartę ze stosu i kładziemy ją obok (zielonymi robakami do góry). Gdy zauważymy na wyłożonej kacie taki sam kształt robaka jak na karcie z kurą to wskazujemy go palcem i karta jest nasza. Jeśli na wyłożonej karcie nie ma takiego samego kształtu robaka jakiego szukamy to wykładamy kolejną kartę, aż pojawi się oczekiwany kształt robaka. Możemy wskazywać robaczki na wszystkich wyłożonych kartach i zdobywać więcej niż jedną kartę. Karty, które zostają na stole przesuwamy do stosu z kurami i wykładamy kolejną.


Mamy także kartę specjalną Kurza stopa!, która urozmaica rozgrywkę. Gdy się ona pojawi należy krzyknąć Kurza stopa!. Jeśli zrobimy to jako pierwsi to zabieramy wszystkie wyłożone karty. Gra toczy się, aż wyczerpiemy wszystkie karty ze stosu.


Fantastyczna gra dla całej rodziny, która jest bardzo emocjonująca i wciągająca. Mechanika jest prosta, reguły banalne do wytłumaczenia. Konieczny jest refleks, spostrzegawczość i koncentracja. Dzięki elementowi losowości, każda rozgrywka jest inna i nieprzewidywalna. Naprawdę bardzo ciekawa pozycja, w którą mogą grać nawet przedszkolaki.

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...