niedziela, 28 kwietnia 2019

Moje pierwsze gry: Co robi miś?

Dzisiaj kolejny post z cyklu przedstawiającego gry dla maluszków Moje pierwsze gry wydawnictwa Granna. Czas na puzzle "Co robi miś?", które zyskały atrakcyjną cenę i odświeżoną szatę graficzną. 


W solidnym pudełku znajdziemy 24 elementy puzzli, które łączą się po trzy przedstawiając 8 różnych opowieści. Puzzle są doskonale wykonane z grubej tektury, która wytrzyma niejedną dziecięcą zabawę. Elementy dobrze się ze sobą łączą, są duże i idealne do małych rączek.


Grafika bardzo nam się spodobała. Obrazki są niezwykle kolorowe, optymistyczne i wesołe. Puzzle po odpowiednim ułożeniu, tworzą krótką historyjkę obrazkową. Odnajdziemy misia w różnych sytuacjach: ubierającego się na mroźną pogodę, budującego zamek z piasku na plaży, bawiącego się balonami, dmuchającego świeczki na urodzinowym torcie, spacerującego z mamą, jadącego na rowerową wycieczkę, lepiącego bałwana oraz zbierającego poziomki. 


Reguły zabawy są bardzo proste. Układamy wszystkie puzzle obrazkami do góry. Teraz dziecko ma dopasować obrazki w taki sposób, aby opowiedzieć, co robi miś. Bawić się można w pojedynkę lub w szerszym gronie (maksymalnie 4 graczy).


Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymyślić inne warianty gry. My dopowiadaliśmy dalsze części historyjek. Układaliśmy puzzle na czas, co wprowadzało rywalizację, szczególnie lubianą przez starsze dzieci. 


Bardzo ciekawe i pięknie wykonane puzzle edukacyjne dla dzieci od 2 lat. Nasze maluchy uczą się cierpliwości, ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację. Poprzez snucie opowieści ćwiczą słownictwo. Układanie historyjek nie jest wcale rzeczą prostą - dziecko musi dostrzec zależność przyczynowo-skutkową.

Z serii Moje pierwsze gry przedstawiłam już na blogu:
puzzle Samochody
puzzle Mama i ja
grę Mało i dużo

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...