piątek, 2 października 2015

Przewodnik. W głowie się nie mieści

Dzisiaj wraz z bohaterami animowanego filmu W głowie się nie mieści odkryjemy zakamarki ludzkiej podświadomości. Zapraszam na recenzję książki wydawnictwa Egmont Przewodnik. W głowie się nie mieści


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Steve Bynghall
Objętość: 64 strony
Okładka: twarda
Czytelnicy: 7 - 13 lat
Format: 195 x 255 mm
Cena: 29,99 zł 26,99 zł

W książeczce poznajemy 11-letnią dziewczynkę o imieniu Riley , jej mamę i tatę oraz cały szereg emocji: Smutek, Radość, Gniew, Strach i Odrazę. To właśnie po świecie umysłu Riley będziemy się poruszać. Pewnego dnia uporządkowany i szczęśliwy mały świat dziewczynki staje do góry nogami. Wraz z rodzicami przeprowadza się do innego miasta, zmienia szkołę, zawiera nowe znajomości. Wszystko to sprawia, że Riley jest zagubiona i próbuje odnaleźć się w całkiem nowej i trudnej  dla niej sytuacji.

W książce w przystępny sposób zostały wyjaśnione podstawowe emocje oraz najważniejsze, jak sobie z nimi radzić.  Dzieci dowiedzą się, co składa się na osobowość danej osoby, jak działa pamięć, czy podświadomość. Są to tematy dość trudne  do wytłumaczenia, a w książce przedstawione zostały w sposób przystępny. Na końcu przewodnika umieszczono ciekawy quiz "Którą emocją jesteś?". Warto mieć tę pozycję w dziecięcej biblioteczce.

Przewodnik. W głowie się nie mieści jest bardzo ładnie wydany. Twarda oprawa oraz kolorowe ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają dzieci do sięgnięcia po tę książkę. Kartki są błyszczące, śliskie i dość grube.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...