wtorek, 8 grudnia 2015

Shuffle - nowy wymiar gier karcianych ( cz. 1 )

Dzisiaj przedstawiam prawdziwą gratkę dla miłośników gier karcianych - serię gier Shuffle. Na pierwszy ogień pójdą dwie gry Zgadnij, kto to? oraz Cars.


To znane i lubiane gry w nowej odsłonie, bez planszy i pionków. Gry znajdują się w niedużych, poręcznych, plastikowych opakowaniach, które idealnie pasują do torebki. Możemy je więc zabrać w plener, na imprezę do znajomych, czy w podróż. Ciekawe jest, że do każdej gry możemy bezpłatnie pobrać aplikację na tablet/smartfon, która dodatkowo urozmaici rozgrywkę.
Oferta jest szeroka i dostosowana do graczy w różnym wieku (od 4 do 8 lat). Bez problemu każdy znajdzie coś dla swojego dziecka. 

Zgadnij kto to?

liczba graczy: 2
wiek: 4+
czas rozgrywki: 15 min.

W pudełku otrzymujemy instrukcję, 40 kart z postaciami oraz 20 kart z osobami do zidentyfikowania. 

Gramy w dwie osoby, każdy z graczy otrzymuje po jednym zestawie kart, które nie różnią się między sobą niczym oprócz rewersu ( czerwony lub niebieski). Z trzeciego zestawu losujemy po jednej karcie dla każdego z graczy (nie pokazujemy jej przeciwnikowi). 
Zasada gry jest bardzo prosta - należy odgadnąć, jakie postacie znajdują się na tych właśnie kartach. Żeby to zrobić, zadajemy sobie nawzajem pytania, na które można odpowiedzieć tylko TAK lub NIE (np. czy to jest kobieta?). W zależności od odpowiedzi odwracamy karty z postaciami, z własnego zestawu, które nie spełniają wymogów odpowiedzi. W ten sposób metodą eliminacji docieramy do szukanej osoby. W przypadku pomyłki osoba ta przegrywa rozgrywkę.
Szkoda, że na kartach imiona nie są w języku polskim i że kobiet i mężczyzn nie jest po równo. Ci drudzy stanowią zdecydowaną większość.
Dzięki aplikacji możemy włączyć do gry zdjęcia swoich bliskich i znajomych. Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, otworzyć aplikacje Shuffle i można założyć znajomemu kapelusz, kolorową perukę, śmieszną brodę czy okulary. Bardzo ciekawa opcja.

Gra doskonale ćwiczy koncentrację, spostrzegawczość i logiczne myślenie dzieci.
Cars

liczba graczy: 2 - 4
wiek: 4+
czas rozgrywki: 15 min.

W niebieskim pudełku znajdziemy instrukcję, 43 karty wyścigu, 12 kart tras oraz 12 przeźroczystych kart Cars Racers.

Cars to gra, która nawiązuje do animowanego filmu Disneya Auta i na pewno spodoba się najmłodszym fanom wyścigów samochodowych.

Zadanie polega na doprowadzeniu 2 lub 3 aut ( w zależności od liczby graczy) do mety. Budujemy dwie trasy składające się z 6 kart obok siebie ( pierwsza start, a ostatnia meta). Następnie zagrywamy karty, które pozwalają nam na cztery różne akcje. Możemy podjechać samochodem o jedno lub dwa pola, wyprzedzić (czyli przeskakujemy samochody przed nami u stajemy na pierwszym wolnym polu) oraz naprawić własny samochód. Co ciekawe kartę warsztatu samochodowego możemy zagrać na przeciwnika, żeby zepsuć mu samochód.
Nasze Auta nadrukowane są na przeźroczystych, plastikowych plakietkach, które posiadają "skrzydełka". Kiedy je odegniemy, samochody mogą przemieszczać się po trasie wyścigu. 
Rozgrywka jest szybka i kilkulatek na pewno się nie znudzi. 

Pobierając aplikację do gry zmieniamy tor wyścigów, budujemy z kart jeden tor dookoła tabletu składający się z 12 pól. Każde z nich ma swój odpowiednik na ekranie, na którym pojawiają się dwa losowo wybrane bonusy lub przeszkody. 

Wersja tradycyjna jak najbardziej przypadła do gustu mojemu 4-latkowi. Nie miał problemów ze zrozumieniem zasad i rozgrywka poszła nam sprawnie.Jeśli mamy problem, co kupić dzieciom pod choinkę, to polecam gry z serii Shuffle. Oferta jest bardzo bogata, mamy również pozycję typowo dla dziewczynek. Gry możemy zakupić w sklepie Rebel lub Empiku, a ich koszt waha się od 21 - 30 zł, więc jest całkiem przystępny. 

Zapraszam również na stronę Shuffle Games Poland .

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...