wtorek, 21 marca 2017

Abecadło, czyli wierszyki o literkach

Na naszą biblioteczkę trafiła bardzo udana książeczka "Abecadło, czyli wierszyki o literkach" , dzięki której poznajemy alfabet. 


Wydawnictwo: Greg
Autor: Grażyna Nowak
Seria: 64 strony w kolorze
Objętość: 64 strony
Okładka: twarda
Format: 175 x 250 mm
Cena: 7,98 zł 

W książce znajdziemy wesołe wierszyki o każdej z literek alfabetu. Jedne są dłuższe, inne krótsze - każdy opisuje wygląd, sposób zapisu oraz zabawną historyjkę z udziałem danej literki. Na stronie przedstawiono również wzór litery ze strzałkami pokazującymi, jak prawidłowo ją zapisać.

Dzięki książeczce dzieci dowiedzą się, że R ma brzuszek i podpórkę, H jest jak szczebel ostatni drabiny, a m wygląda jak dwa namioty jednym śledziem połączone. Przeczytamy również zabawne opowieści o pluszowym misiu, ekologicznym elektryku, botaniku Bogdanie, czy  Romku i jego rowerze.

Od strony graficznej nie mam nic do zarzucenia. Twarda oprawa, wyraźna czcionka, dobrej jakości kartki, wesołe i kolorowe ilustracje to jest to, co cenimy.

"Abecadło, czyli wierszyki o literkach" nie tylko bawi, ale również uczy. Oprócz nauki literek mój przedszkolak poszerzył zasób słów. Wierszyki są krótkie i łatwe do zapamiętania. Polecamy.
Za książkę serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Greg.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...