poniedziałek, 27 marca 2017

Disney Mój pierwszy Alias

Bardzo lubimy gry planszowe, które nie tylko bawią, ale również uczą czegoś nowego. Jeśli do tego angażują całą rodzinę, to już w ogóle jest super. "Disney Mój pierwszy Alias" to gra dla co najmniej trzylatków (i starszych dzieci).


Producent: TACTIC
Kategoria wiekowa: 3+
Liczba graczy: 3 - 8 osób
Cena: od 74,00 zł (internet)

Gra jest przeznaczona dla trzech do ośmiu graczy. Mamy dwa poziomy trudności w zależności od wybranej planszy. Dodatkową zaletą jest możliwość odłożenia karty, jeśli hasło na niej wydaje się jeszcze zbyt trudne. Podoba mi się, że możemy dostosować trudność do wieku gracza.


"Disney Mój pierwszy Alias" zawiera dwustronną planszę z obrotową strzałką. Mamy również 8 kartoników na podstawkach, przedstawiających ulubione postaci z bajek Disneya (Zygzak McQueen, Myszka Miki Myszka Minnie, Kaczor Donald, Kaczka Daisy, Kubuś Puchatek, Pirat Jake, Doktor Dosia) oraz klepsydrę. W skład zestawu wchodzą ponadto 192 karty z hasłami do odgadnięcia - mamy tutaj m.in. zwierzęta, owoce, ubrania, warzywa, pojazdy, zjawiska pogodowe, przedmioty codziennego użytku. Karty zawierają czytelne ilustracje, dzięki którym nawet dzieci nie potrafiące jeszcze czytać, rozpoznają hasła.
Gra polega na zgadywaniu haseł przedstawionych na kartach.
Najstarszy gracz losuje kartę, tak by pozostali gracze nie widzieli obrazka. Zaczynamy odmierzać czas klepsydrą. Jeśli hasło wydaje się zbyt trudne można wziąć kolejną kartę, ale piasek w klepsydrze ciągle się przesypuje. Podczas objaśniania słowa nie wolno używać żadnej jego części. Pozostali gracze próbują odgadnąć wyraz (wszyscy jednocześnie). Gdy padnie dobra odpowiedź, zarówno gracz objaśniający, jak i gracz, który zgadł, poruszają się do przodu po planszy. W tym celu kręcą strzałką i przesuwają swoje pionki na następne pole z symbolem wskazanym przez strzałkę. Kolejny gracz objaśnia hasło. Jeśli piasek upłynie, zanim ktoś odgadnie hasło, to kolejka przechodzi na kolejnego zawodnika. Pierwszy gracz na mecie wygrywa grę.Estetyka gry stoi na najwyższym poziomie. Rysunki na kartach są sugestywne i kolorowe. Wszystkie elementy wykonano solidnie i z niezwykłą trwałości, dzięki czemu są wytrzymałe na uszkodzenia.Bardzo fajna gra, a przy tym dobry sposób na rozwój słownictwa, kreatywności i gimnastykowanie umysłu naszych przedszkolaków. Ze względu na proste zasady i dużą liczbę uczestników gra doskonale sprawdzi się na dziecięcej imprezie. "Disney Mój pierwszy Alias" gwarantuje udane spędzenie czasu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...