środa, 29 marca 2017

Ponadczasowa baśń - "Piękna i Bestia"

Podczas, gdy w kinie króluje najnowsza wersja filmowej opowieści o sile miłości, na półki księgarskie, nakładem wydawnictwa Egmont, trafiło wyjątkowe wydanie "Piękna i Bestia. Kocham ten film". 


Wydawnictwo: Egmont
Ilustracje: Disney
Seria: Kocham ten film
Objętość: 64 strony
Okładka: twarda
Format: 212 x 292 mm
Cena: 24,99 zł  

W olśniewającym zamku żyje samolubny i zarozumiały książę. Kiedy stara żebraczka prosi go o pomoc, ten bez żadnych skrupułów ją przepędza. Starowinka przemienia się w czarodziejkę i straszliwie karze młodzieńca, zamienia go w odrażającego potwora, i rzuca czar na zamek i jego mieszkańców. Dla Bestii jest jednak jeszcze nadzieja - musi go pokochać ktoś, kto nie będzie zwracał uwagi na jego wygląd. Pewnej mroźnej nocy ojciec przepięknej Belli przypadkowo trafia do zaklętego zamku. Zostaje uwięziony. Aby go uratować, córka zgadza się zająć jego miejsce i zamieszkać w tym ponurym miejscu. Dziewczyna stopniowo poznaje smutną tajemnicę. Ale, czy to wystarczy, aby zakochać się i przezwyciężyć potężny czar?

Są książki, które nigdy się nie starzeją i właśnie taką pozycją jest romantyczna baśń o Pięknej i Bestii. Wartości w niej zawarte są wciąż aktualne. Najmłodsi przekonają się, że prawdziwe piękno bywa często ukryte i nie należy zwracać uwagi tylko na wygląd, ale na wnętrze człowieka. Za bezduszne zachowanie i egoizm należy się kara. Ważnym przesłaniem jest również możliwość odkupienia swojej winy.

"Piękna i Bestia. Kocham ten film" została  wydana w twardej oprawie. Ilustracje są bardzo kolorowe i idealnie komponują się z treścią bajki.

Wzruszająca historia miłości Pięknej i Bestii ma w sobie wszystko to, co podoba się kolejnym pokoleniom dziewczynek: zaczarowany książę, magia, tajemnica, romantyczna opowieść i oczywiście ... szczęśliwe zakończenie.


Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...