poniedziałek, 6 marca 2017

Teatrzyk cieni. Wycinanka

Teatrzyk cieni to zabawa, która przypadnie do gustu każdemu dziecku niezależnie od wieku. Do odegrania spektaklu wystarczy czasem sama ręka, ale dla tych mniej "wyćwiczonych" w budowaniu cieni poprzez układanie dłoni -  polecam przygotować szablony z postaciami. A ponieważ nie każdy z nas ma czas, czy ochotę to z pomocą przychodzi nam wydawnictwo Egmont ze swoją najnowszą pozycją "Teatrzyk cieni. Wycinanka".


Wydawnictwo: Egmont
Autor: opracowanie zbiorowe
Objętość: 32 strony
Okładka: miękka
Format: 280 x 210 mm
Cena: 9,99 zł

Zeszyt "Teatrzyk cieni. Wycinanka" to zbiór kilkunastu szablonów do wycięcia. Mamy tutaj zwierzęta, rośliny, budowlę oraz sylwetki ludzi. Wystarczy je wyciąć, nałożyć na słomki czy przykleić do patyczków i możemy udać się do świata bajek i opowieści. 

Podoba mi się prostota zabawy, bo do przygotowania naszej sceny wystarczy ściana oraz lampa. Bardzo fajny patent, gdy pogoda za oknem nie zachęca do spacerów, a dziecko trzeba jakoś zająć.
Teatrzyk cieni bardzo przypadł do gustu mojemu przedszkolakowi. Ochoczo odgrywał własne scenki, a jego pomysłowość nie miała końca. Próbowaliśmy również budować cienie za pomocą rąk. Największą frajdę miał synek, jak mógł pochwalić się swoim przedstawieniem przed dziadkami. 

Zabawa rozwija kreatywność, twórczość, koncentrację poprawia zdolności manualne, pamięć, ale przede wszystkim dostarcza mnóstwa radości. Polecamy.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...