poniedziałek, 1 stycznia 2018

Rycerze Krystalii (tom 3) - Brandon Sanderson

Zapraszam na recenzje książki "Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 3. Rycerze Krystalii". Bardzo spodobały mi się dwa poprzednie tomy tej serii, więc z niemałą przyjemnością sięgnęłam po kolejną cześć przygód Alcatraza.


Wydawnictwo: IUVI
Autor: Brandon Sanderson
Seria: Alcatraz kontra Bibliotekarze
Objętość: 320 stron
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 13,5 x 20,5 cm
Cena:  29,90 zł

Po wielu perypetiach Alcatraz w końcu dociera do Nalhalli, miejsca swojego urodzenia, w Wolnych Królestwach. Chłopak jest wstrząśnięty nie tylko odmiennością oraz zwyczajami panującymi w tej niezwykłej krainie, ale również wpływami rodziny Smedry i uwielbieniem, jakim darzą go mieszkańcy. Alcatraz szybko przekonuje się, że bycie legendą wiąże się także z wieloma oczekiwaniami i obowiązkami, takimi jak udaremnianie zamachów, podpisania traktatu z Bibliotekarzami, odnalezienie zdrajcy wśród rycerzy Krystalii i udział w posiedzeniach Rady. Aby to osiągnąć jest zmuszony zaprzyjaźnić się z byłym Bibliotekarzem, jeździć na wieprzu, czytać tajemnicze książki, a także poznaje kilka szokujących rewelacji na temat swojej rodziny.  

Książka jest dobrze napisana, ma ciekawą fabułę oraz wspaniałe postacie. Myślę jednak, że jej największą zaletą jest doskonały humor. Czarno-białe ilustracje idealnie komponujące się z treścią, krótkie rozdziały i wyraźna czcionka sprawia, że lekturę bardzo przyjemnie się czyta.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...