wtorek, 28 sierpnia 2018

Czytanka dla malucha - seria książek dla przedszkolaków!

Czytanka dla malucha” to seria książeczek stworzona z myślą o  trzy-, cztero- i pięciolatkach, ale mój dwulatek również doskonale się przy niej bawił.


Wydawnictwo: Egmont Polska
Seria: Czytanka dla Malucha
Objętość: 20 stron
Oprawa: kartonowa
Format: 174 x 174
Cena: 14,99 zł 10,49 zł

Pierwsze, co nas zachwyciło to urocze, niesamowicie barwne, całostronicowe ilustracje. Synek nie mógł oderwać wzroku od naszych kolorowych przyjaciół. Do tego twarde, kartonowe strony o zaokrąglonych rogach i wpadające w ucho wierszyki i historie. 


Bing nie jest zachwycony, że Coco i Charlie bawią się tymi samymi klockami co on. Chciałby wykorzystać wszystkie klocki, aby wybudować  bardzo wysoką wieżę. nasi bohaterowie zaczynają się kłócić, ale do akcji wkracza Flop i proponuje pójście na kompromis.  

Dzielenie się zabawkami wcale nie jest proste dla maluszków, więc książka poruszająca właśnie ten temat jest jak najbardziej przydatna. Dzieci poznają ciekawą historyjkę, a dodatkowo wyniosą sporo pożytecznej wiedzy.
Książeczka opowiada o wieczornym rytuale Binga - kąpiel, ubranie piżamy, wyczyszczenie ząbków i  siusiu. Wszystko idzie jak po maśle do czasu przypadkowego zamoczenia ulubionej pelerynki. Co teraz? Czy Bing zdoła zasnąć bez kocysia? Niezawodny Flog próbuje zaradzić nieszczęściu. 

Z tej czytanki najmłodsi dowiedzą się, jak radzić sobie z przypadkowymi trudnościami. 


Książeczka tryska humorem, każda strona wywoływała u nas salwę śmiechu. Wszystko dzięki śwince, która zamieniła się w ducha i napędziła stracha mieszkańcom lasu. Niedługa historyjka z pewnością spodoba się fanom Maszy i Niedźwiedzia. 

Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...