wtorek, 18 lutego 2020

Smerf Naczelnik

"Smerf Naczelnik" to 2 tom przygód Papy Smerfa i jego podopiecznych. Album zawiera dwie opowieści: „Smerf Naczelnik" i „Smerfosymfonia".


Papa Smerf wyrusza na wyprawę, aby zdobyć roślinę do swoich magicznych eliksirów. I jak to ze Smerfami bywa, kiedy brodatego lidera nie ma w wiosce, dzieją się niepokojące rzeczy. Każdy Smerf chce zostać Naczelnikiem i rządzić pozostałymi. Nierealne obietnice wyborcze i przekupstwo wyborcze to droga do sukcesu. Smerf Naczelnik zasiada na tronie, rekrutuje swoją straż i robi porządki z niepokornymi współbraćmi. W kolejnej opowieści Papa Smerf tworzy wraz z pozostałymi Smerfami wspaniałą „Smerfosymfonię". Ich muzykowanie zakłóca fałszowanie Harmoniusza. Smerf obraża się i ucieka do lasu. Gargamel korzysta z okazji i w przebraniu wróżki ofiarowuje Harmoniuszowi magiczny instrument. Smerf nie podejrzewa, że czarownik pragnie zakraść się do wioski i schwytać jego braci. 

Bardzo lubimy komisy o Smerfach. Lektura zabawnych historyjek sprawia nam dużo przyjemności. Znajdziemy tu porcję dobrych żartów sytuacyjnych i słownych. Śliski, dobrej jakości papier, wyraźna czcionka, żywe i niezwykle barwne rysunki to jest to, co lubimy.Księgarnia EGMONT


2 komentarze:

  1. oh Smerfy to była moja ulubiona bajka! :D mój dziadek mawiał na mnie i siostre smerfetki a sam wyglądał prawie jak Gargamel :P z taką różnicą, że nosił okulary ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiałam i uwielbiam smerfy ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...