niedziela, 24 marca 2019

Zeszyt z naklejkami - sposób na naukę

Dzisiaj pokażę książki dla przedszkolaków i starszaków z serii Akademia Mądrego Dziecka. Już to potrafię wydawnictwa Egmont, dzięki którym nasze pociechy opanują solidną porcję wiedzy. Na tapetę bierzemy "Która godzina? Zeszyt z naklejkami" oraz "Tabliczka mnożenia. Zeszyt z naklejkami". 


Książki z tej serii prezentują się bardzo ładnie. Szata graficzna jest niesamowicie kolorowa, strony błyszczące i miłe w dotyku, a naklejki zmotywują i zachęcają dzieci do korzystania z publikacji. Dodatkową atrakcją są ogromne, rozkładane plakaty, które można powiesić na ścianie dziecięcego pokoju. Nie dość, że prezentują się wspaniale, to jeszcze będą stanowiły nieocenioną pomoc w nauce. 

Tabliczka mnożenia. Zeszyt z naklejkami

Akurat matematykę mój 7-latek uwielbia. Namiętnie startuje w olimpiadach matematycznych i nawet osiąga bardzo dobre lokaty. Dodawanie, odejmowanie w zakresie do 100 nie stanowi dla niego większej trudności. Teraz więc pora na utrwalenie tabliczki mnożenia. Bardzo przydała nam się książka "Tabliczka mnożenia. Zeszyt z naklejkami".  Każda strona to mnożenie przez konkretną liczbę, a stron mamy 12, więc mnożymy w zakresie od 1 do 12. Zadania podzielone są na trzy rodzaje: przeczytaj na głos tabliczkę mnożenia, wklej wynik oraz pytania powtórkowe (rozwiąż działania i wpisz brakujące liczby). Książka doskonale sprawdziła się, jako narzędzie do pracy w domu.

Która godzina? Zeszyt z naklejkami

Kolejna książka przy której nie sposób się nudzić, a na dodatek nasze dzieci opanują poprzez zabawę odczytywanie godzin na zegarze. Zagadnienia zostały zwięźle opisane,  a zadania i pytania powtórkowe sprawdzają i utrwalają wiedzę. Dzieci nauczą się jak odczytywać godziny przed południem i jak odczytywać je po południu, jak korzystać z zegarów cyfrowych i analogicznych. Nagrodą za poprawne rozwiązanie danej partii materiału są naklejkowe puchary.
Księgarnia EGMONT

1 komentarz:

  1. Sięgnęłabym po jedną i drugą pozycję i podrzuciła mojej córce :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...