czwartek, 14 marca 2019

Przygody Lucky Luke'a (4)

Przedstawiam dwa kolejne albumy z przygodami najsłynniejszego kowboja Dzikiego Zachodu Lucky Luke'a - tom 54 "Narzeczona Lucky Luke'a" oraz tom 12 "Kuzyni Daltonów".


Narzeczona Lucky Luke'a

Wydawnictwo: Egmont
Rysunki: Morris
Seria: LUCKY LUKE
Objętość: 48 strony
Okładka: miękka
Format: 216 x 285 mm
Cena: 24,99 zł  17,49 zł

Samotny kowboj dostaje bardzo odpowiedzialne zadanie, ma eskortować tabor z kobietami na zachodnie wybrzeże. Tam na przyszłe narzeczone czekają pionierzy karczujący dziewicze ziemie Ameryki. Po drodze czeka na podróżnych sporo niespodzianek - uciekinier z więzienia podszywający się pod kobietę, Komancze , a i bracia Dalton nie dają o sobie zapomnieć.

Komiks jest bardzo zabawny, ale tematyka raczej dla starszego odbiorcy. Niedopowiedzenia w relacjach damsko-męskich nie są zrozumiałe dla dziecka, a i nie miałam ochoty tłumaczyć 7-latkowi, kto to jest eunuch, czy czym jest harem. Album przeczytałam synowi z lekką cenzurą, natomiast ja przy pełnej wersji bawiłam się wyśmienicie.


 Kuzyni Daltonów

Wydawnictwo: Egmont
Rysunki: Morris
Seria: LUCKY LUKE
Objętość: 48 strony
Okładka: miękka
Format: 216 x 285 mm
Cena: 24,99 zł  17,49 zł

Tym razem poznamy kuzynów Daltonów. Nie mają wielkich sukcesów w przestępczym świecie, ale są  bardzo ambitni i postanawiają dorównać swoim sławnym krewniakom.


Księgarnia EGMONT


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...