poniedziałek, 13 marca 2017

Elementarz matematyka

Mój przedszkolak uwielbia matematykę. Może dlatego, że naukę cyfr, dodawanie, czy odejmowanie traktujemy jako zabawę, a nie nudny obowiązek. Przedstawiam doskonałą książkę "Elementarz matematyka" wydawnictwa Greg, która wprowadzi krok po kroku nasze dzieci w świat matematyki. 


Wydawnictwo: Greg
Opracowanie:  Marta Kurdziel, Maria Zagnińska
Seria: Elementarze
Objętość: 144 strony
Okładka: miękka
Format: 205 x 290 mm
Cena: 17,89 zł 

"Elementarz  matematyka" wprowadza w świat cyferek i działań matematycznych powoli, krok po kroku, ze szczególnym naciskiem na absolutne podstawy tego przedmiotu. Na początek dziecko powtórzy sobie ( 4-latek ma już raczej tę wiedzę opanowaną) pojęcia "więcej – mniej – tyle samo", utrwali nazwy figur geometrycznych, czy strony - prawa, lewa. Kolejnym etapem jest poznanie oraz nauczenie się poprawnego zapisu cyfr od 0 do 9. "Elementarz  matematyka" porusza także takie zagadnienia jak: działania na zbiorach, dodawanie i odejmowanie do 10 oraz do 20, znaki "<, >, =", mnożenie i dzielenie do 20. Dziecko nauczy się odczytywać godziny na zegarze (pozna takie pojęcia jak kwadrans, półgodziny) oraz prawidłowo zapisywać daty ( zarówno cyframi arabskimi, jaki i rzymskimi). Zamiana jednostek długości ( metry i centymetry na milimetry i na odwrót), jednostka ciężaru czy jednostka monetarna nie będzie dla przedszkolaka tajemnicą. Kolejny (dla nas jeszcze zbyt trudny etap) to mnożenie i dzielenie do 50 oraz do 100, dodawanie i odejmowanie do 100 oraz do 1000

Dzięki różnorodności zadań, każde dziecko znajdzie, to co lubi robić i na pewno nie będzie się nudziło. Mamy tutaj m.in. rozwiązywanie labiryntów, kolorowanie, czy dorysowywanie elementów. Nie zabrakło oczywiście typowych zadań tekstowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Całość bardzo kolorowa i przykuwa uwagę przedszkolaka. Podoba mi się, że na każdej stronie jest wartościowa wskazówka dla dorosłego, informująca na co zwrócić uwagę dziecku ( np. przypomnij dziecku dłuższa wskazówka zegara wskazuje minuty, krótsza godziny).

Zagadnienia matematyczne zostały bardzo przystępnie wytłumaczone i pokazane na przykładach, które są atrakcyjne dla dzieci, dzięki czemu nauka odbywa się gładko. Zadań jest mnóstwo, bo jak wiadomo "ćwiczenie czyni mistrza". Polecamy.

Za elementarz serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Greg.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...