niedziela, 5 marca 2017

Najciekawsze bajki przedszkolaka

O zaletach czytania dzieciom nikogo nie trzeba przekonywać. Rodzice jednak często stają przed dylematem - jak wybrać mądre i ciekawe bajki? Z pomocą przychodzi wydawnictwo Greg z najnowszą propozycją dla kilkulatków "Najciekawsze bajki przedszkolaka" .


Wydawnictwo: Greg
Opracowanie:  Agnieszka Antosiewicz, Maria Zagnińska
Seria: 64 strony w kolorze
Objętość: 64 strony
Okładka: twarda
Format: 175 x 250 mm
Cena: 7,98 zł 

"Najciekawsze bajki przedszkolaka" to książeczka zawierająca aż 30 opowieści, opisanych prostym i zrozumiałym dla najmłodszych językiem. Ponieważ historyjki nie są długie, idealnie nadają się do czytania dzieciom w wieku przedszkolnym.

Same bajki to przede wszystkim pełne ciepła i humoru opowiastki, które kryją w sobie wyraźny morał. Bohaterami są dzieci, zwierzątka lub zabawki, które przeżywają mnóstwo przygód i radzą sobie z różnymi problemami. Najmłodsi dowiedzą się m.in. dlaczego nie warto być chwalipiętą, leniuchem czy odkładać pracy na później. Wraz z jeżykiem Marcinkiem przekonają się, że wizyta u dentysty wcale nie jest taka straszna. Samolubna kózka Joasia uzmysłowi maluchom, że o wiele przyjemniej bawić się z kimś niż samemu. Dzieci zrozumieją, że nikogo nie wolno oceniać, zanim się go nie pozna oraz inny nie znaczy gorszy. Poruszony został również temat dzielenia się zabawkami oraz oszczędzania.

Twarda oprawa, duża i wyraźna  czcionka, dobrej jakości kartki to nie jedyne zalety książki. Niezaprzeczalnym atutem są piękne, kolorowe, wesołe ilustracje, które świetnie pasują do treści. Dzięki nim książeczki nadają się do wspólnego czytania z dziećmi. 

Za książkę serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Greg.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...