wtorek, 14 marca 2017

Przesuń paluszkiem i zostań czarodziejem.

Dzisiaj przedstawiam dwie książeczki "Na nocnym niebie" oraz "Kiedy słońce wstaje", które sprawiły, że na buziach moich chłopców pojawił się ogromny uśmiech. Co w nich jest takiego, że dzieci je pokochają?


Wydawnictwo: Wilga
Autor: Clima Gabriele
Seria: Przesuń Paluszkiem
Objętość: 12 stron
Okładka: kartonowa boardbook
Format: 185 x 195 mm
Cena: 29,99 zł 

Istna magia dla maluszka, czyli ruchome elementy! Nasze dziecko jednym przesunięciem paluszka zapali światła w całym mieście, podaruje młode wielorybiej mamie, spowoduje, że na nocnym niebie rozbłysną się gwiazdy, a z jajeczka wykluje się pisklątko. Wyobrażacie sobie jaka to radość dla maluszka, gdy sprawia, że pojawia się kolorowa tęcza? Albo zakwitają kwiaty na łące? To świetna zabawa. 

Mój roczniak uwielbia czarować paluszkiem (na początku tylko obserwował, jak ja poruszałam elementy). Mojemu przedszkolakowi również podobają się książeczki. Bawi się trochę inaczej, bo dopowiada sobie historię do poszczególnych ilustracji.

Książeczki z serii "Przesuń paluszkiem" są cudownie wydane. Kolorowe, sympatyczne ilustracje, krótkie, dopasowane do obrazków teksty, kartonowe, solidne strony, zaokrąglone rogi, twarda oprawa - to jest to, co lubimy!

Uwielbiamy takie książeczki z pomysłem, które rozbudzają dziecięcą ciekawość. Gwarantuję, że najmłodsi będą się doskonale bawić, bowiem któż z nas nie lubi tajemnic? A tajemnic tutaj jest sporo. Polecamy.
W serii ukazały się 4 tytuły - "Na nocnym niebie", "Kiedy słońce wstaje", "Gdy przychodzi wieczór" oraz "W lesie wróżek".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...