niedziela, 14 stycznia 2018

Czyj to nocnik?

W naszej biblioteczce pojawiła się kolejna książeczka, która przygotowuje mojego najmłodszego synka do porzucenia pieluszki. "Czyj to nocnik?", bo o niej dziś mowa, to najnowsza propozycja wydawnictwa Egmont, która należy do świetnej serii Akademia Mądrego Dziecka.


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zbigniew Dmitroca
Seria: Akademia Mądrego Dziecka
Objętość: 22 strony
Oprawa: kartonowa
Czytelnicy: 0 - 3 lat
Format: 210 x 190 mm
Cena: 19,99 zł 14,99 zł

Na kolejnych stronach książeczki wraz z niedźwiadkiem, hipopotamem, świnką, żyrafą, zebrą, kotką, krokodylem, liskiem, słonicą oraz królikiem będziemy się zastanawiać, do kogo należy niebieski nocnik. Oczywiście wszystko się wyjaśni na ostatniej stronie. Sympatyczne zwierzątka będą bardzo zaciekawione nocnikiem, będą wychwalały jego zalety i zalety sikania do nocnika. Wesołe wierszyki w nienachalny sposób oswajają dziecko z tematem.

Duży format, bezpieczne, zaokrąglone rogi, twarde kartki z wycięciami to nie jedyne zalety książki. Bardzo nam się spodobały barwne ilustracje, które zajmują całą stronę. Nasz tytułowy nocniczek jest dziurawy w środku i właśnie przygodę z książką mój syn zaczął od badania tych dziur. Wkładanie paluszków było świetną zabawą. Co ciekawe, na stronie z wierszykiem widzimy mały fragment kolejnego bohatera książeczki. Dziecko po ogonku, kawałku grzbietu, czy łapie może odgadnąć jakie kryje się zwierzątko. Taka dodatkowa atrakcja bardzo przypadła nam do gustu.

"Czyj to nocnik?" to świetna propozycja dla wszystkich dzieci, które zaczynają odpieluchowanie – z cudownymi ilustracjami, wesołymi wierszykami, z kreatywnym podejściem do sprawy, z dziurawymi stronami, które angażują dziecko. Naprawdę fantastyczna pozycja!Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...