poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Nauka i Zabawa na wesoło z wydawnictwem Egmont

Książki z serii "Nauka i Zabawa" to świetny pomysł na wprowadzenie dziecka w świat liter, liczb i języka angielskiego. 


Książeczki prezentują się świetnie. Mają duży format oraz 24 strony. W środku mamy mnóstwo wesołych, kolorowych ilustracji oraz zadań z ulubionymi bohaterami (liczenie ze Smerfami, pisanie z Bobem Budowniczym, język angielski z przyjaciółmi DC). Do tego dwie strony wypełnione naklejkami potrzebnymi do łamigłówek. 

Młodszy synek uwielbia Boba Budowniczego i już sam fakt pojawienia się na łamach lektury tego bohatera bardzo zachęcił mojego malucha do zabawy. 
Zadania i łamigłówki mają różny poziom trudności, więc każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Przedszkolak oswoi się z alfabetem, oraz wyćwiczy rączkę podczas pisania, a całość w formie labiryntów, wykreślanek, zagadek, kolorowanek i wyklejania naklejek. Na pewno przedszkolak nie będzie się nudził.
Razem z Papą Smerfem i pozostałymi niebieskimi ludkami dzieci poznają i nauczą się zapisywać cyfry od 0 do 10, rozwiążą proste zadania matematyczne z dodawania i odejmowania, sudoku oraz pokolorują ilustracje. Za poprawnie wykonane zadanie przedszkolak będzie mógł nalepić naklejkę. Bardzo fajna motywacja do dalszych ćwiczeń cyferek. Super Przyjaciele DC. Uczę się... angielskiego.
Książeczka doskonale sprawdziła się u mojego starszego syna, jako powtórka materiału z roku szkolnego. Chociaż pojawiły się również takie słówka, których nie znaliśmy. Znajdziemy tu podstawowy zakres słownictwa, taki jak: liczby, kolory, przymiotniki opisujące charakter i emocje, nazwy dni tygodnia i miesięcy, określenia przestrzenne, a dodatkowo słówka związane ze światem złoczyńców i bohaterów. Całość w wesołej i zachęcającej do nauki formie  zadań (rebusy, wykreślanki, kolorowanki, naklejanie nalepek).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...