poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Tańcowała igła z nitką, czyli "wyszywanie" z przedszkolakiem

Dzisiaj przedstawiam grę, która u nas w domu zrobiła prawdziwą furorę - "Tańcowała igła z nitką" wydawnictwa Granna.


Producent: Granna
Kategoria wiekowa: 4 - 8 lat
Liczba graczy: 1 - 6
Czas rozgrywki: 20 min.
Cena: 29,99 zł

Zestaw zawiera sześć plansz, dwanaście sznurków – sznurówki, dwa guziczki oraz instrukcję. Cała zabawa polega na tym, by wedle uznania przyozdobić obrazki sznureczkami i ewentualnie przymocować guziczek. Otwory są dość małe, więc nasz maluch musi się dostatecznie skupić, aby udało się w nie trafić.


Gra jest rekomendowana dla dzieci od 4 roku życia, ale pod naszym okiem przeplatanie można zaproponować już dwu i pół latkowi. Wiadomo, że pierwsze próby mogą być trudne, ale ćwiczenie czyni mistrza. Sama chętnie przeplatam sznureczkami ;)


Dziecko za pomocą kolorowych sznureczków "wyszyje" bałwanka, kotka, lokomotywę z wagonikiem, wazon z kwiatkami, dzieci czy stracha na wróble. Jak widać obrazki przypadną do gustu zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Mamy sześć kolorów sznureczków. Kartonowe plansze są grube z sympatyczną, patchworkową grafiką. Po stworzeniu motywu sznureczek można wypleść i zabawę rozpocząć od nowa. Bardzo nam się spodobało takie przeplatanie-wyszywanie bez udziału igły i gwarantujemy, że nie jest to zajęcie tylko dla dziewczynek. My wykorzystaliśmy również grę do nauki wiązania sznurowadeł.


Prosta gra, proste zasady, a uczy tak wiele. Zabawa wspomaga przygotowanie dziecka do pisania poprzez naukę poprawnego trzymania długopisu. Aby maluch przeplótł sznureczek przez dziurkę, musi trzymać zalaminowaną końcówkę sznurka właśnie tak jak długopis. Dziecko podczas zabawy doskonali koordynację wzrokowo – ruchową. Uczy się cierpliwości oraz ćwiczy spostrzegawczość oraz zręczność.

Gra "Tańcowała igła z nitką" nie tylko stanowi cenny materiał edukacyjny, ale również sprawi, że nasz przedszkolak spędzi miły czas na zabawie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...