sobota, 8 kwietnia 2017

Basia i biblioteka

Uwielbiamy chodzić do biblioteki, więc bardzo się ucieszyliśmy, gdy razem z Basią mogliśmy się udać do tego fascynującego miejsca. "Basia i biblioteka" to kolejna książka autorstwa Zofii Staneckiej opowiadająca o ciekawych przygodach pięcioletniej dziewczynki.


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Basia
Objętość: 24 strony
Okładka: twarda
Format: 210 x 250 mm
Cena: 15,99 zł 

Basia wraz ze swoją grupą przedszkolną wybiera się do biblioteki na warsztaty artystyczne. Wszystkie dzieci są podekscytowane i bardzo przejęte. Zajęcia prowadzi ulubiona przez maluchy pisarka i ilustratorka - Róża Marcinek. Autorka w przystępny sposób tłumaczy, gdzie pracuje pisarz , oraz co to takiego jest wyobraźnia. Następnie przedszkolaki mają za zadanie narysować własnego bohatera. Kogo narysuje nasza tytułowa bohaterka? Przeczytajcie sami.

Najmłodsi dzięki przygodom Basi dowiedzą się, jak należy zachowywać się w bibliotece. Jaka jest zasada wypożyczania książek i jak należy o nie dbać. Rady cenne i wielce przydatne zwłaszcza,  jeśli nasz szkrab po raz pierwszy idzie do biblioteki. 

Niebanalne, kolorowe i radosne ilustracje Marianny Oklejak. Wesoła i pouczająca historia napisana prostym językiem, który idealnie trafia do młodszego odbiorcy. To wszystko sprawia, że "Basia i biblioteka" przypadła nam do gustu i czytaliśmy ją z wielką przyjemnością. Polecamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...