Książki o perypetiach Hani Humorek towarzyszą nam od lat, w dalszym ciągu nas bawią i zaskakują. Historie są bardzo ciekawe i zabawne, a kartki same się przewracają. Czas podczas lektury płynie zdecydowanie za szybko, ekspresowo docieramy do końca opowieści.
Publikacje prezentują się ślicznie. Zostały wydane w niedużym, poręcznym formacie i miękkiej oprawie. Kolorowe okładki w charakterystyczne "tygrysie paski" świetnie wyglądają na bibliotecznej półce i przyciągają wzrok. W środku jest również ciekawie. Mamy krótkie rozdziały, dużą i czytelną czcionkę idealną dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem. Czarno-białe, dowcipne ilustracje idealnie wpasowują się w treść i dodatkowo motywują do sięgnięcia po lekturę.
Ta część przygód Hani Humorek poświęcona jest rewolucji amerykańskiej. Dziewczynka wraz z rodzicami i bratem odwiedza Boston - miasto zwane również Kolebką Wolności. Po powrocie do domu Hania, zainspirowana wycieczką, ogłasza własną Deklarację Niepodległości.
Podczas czytania nie tylko będziemy się dobrze bawić, ale również nauczymy się sporo o historii. Dowiemy się, kim był Ben Franklin, Paul Revere, czym była tzw. „herbatka bostońska”, która później doprowadziła do niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Hania Humorek. W osiem i pół dnia dookoła świata
Mania Pisania to uczennica klasy III v, młoda reporterka, bardzo rezolutna dziewczynka, która swoim zachowaniem przypomina ... Hanię Humorek. Hania początkowo nie jest z tego zadowolona. Dziewczynki jednak znajdują wspólny język i zaprzyjaźniają się. Opowieść przybliży nam Włochy i sylwetkę pierwszej kobiety reporterki, która okrążyła świat w ciągu 72 dni.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz