niedziela, 13 grudnia 2015

Liczę sobie - mierzę wyżej, czyli od uczenia do myślenia.

Niedawno nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się trzypoziomowa seria wspierająca rozwój umiejętności matematyczno - logicznych u dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Ja dziś przedstawię trzy książeczki Król Gromoryk i jajko na miękko, Fredek i miara wszystkiego oraz Szczurki nie dają się wygryźć.


POZIOM 1 Król Gromoryk i jajko na miękko
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Wojciech Widłak
Seria: Liczę sobie
Objętość: 32 strony
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Czytelnicy: 4 - 5 lat
Format: 160 x 200 mm
Cena: 14,99 zł 13,49 zł

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku  4-5 lat, aby przygotować je do nauki matematyki w szkole. Mamy tutaj ciekawą historyjkę oraz pytania i zadania do wykonania, które nawiązują do przeczytanego tekstu.

W opowiadaniu poznajemy nietuzinkowego króla Gromoryka i jego towarzysza kota Gadułę. Nasz władca zażyczył sobie jajko na miękko, ale wynikł pewien problem. Nadworny kucharz ma wolne, królowa wyjechała z wizyta, więc zrobienia jajka na miękko podejmuje się sam król z kotem. Wynika z tego mnóstwo zabawnych sytuacji. Historyjka jest ciekawa, a liczne, kolorowe ilustracje zachęcą dzieci do lektury. Barwne ilustracje oraz tekst zajmują około 3/4 strony. Na pozostałej części mamy jakieś zadanie do wykonania. Najmłodsi zaznajomią się z szeregowaniem przedmiotów, liczeniem do 10, zagadnieniem przyczyna - skutek, mierzeniem. Na końcu książeczki mamy naklejki, które wykorzystujemy przy wykonywaniu zadań oraz dyplom, który jest nagrodą dla dziecka i stanowi świetną motywację.

POZIOM 2 Fredek i miara wszystkiego
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Liczę sobie
Objętość: 48 stron
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Czytelnicy: 4 - 7 lat
Format: 160 x 200 mm
Cena: 14,99 zł 13,49 zł

Książeczka dedykowana dzieciom, które za chwilę rozpoczynają przygodę ze szkołą.

Mamy tutaj ciekawe opowiadanie oraz szereg zadań do rozwiązania. Poznajemy kosmitę Fredka, który awaryjnie ląduje na Ziemi. Tutaj zaprzyjaźnia się z pięcioletnią Jagodą i razem przeżywają mnóstwo fascynujących przygód. Liczne, kolorowe ilustracje zachęcą dzieci do lektury. Konstrukcja książeczki jest taka, jak w przypadku poziomu pierwszego ( mamy również naklejki oraz dyplom). Znajdziemy tu ćwiczenia dotyczące określania czasu, mierzenia, ważenia oraz posługiwania się pieniędzmi. Najmłodsi uczą się ustalania kolejności zdarzeń, odróżniania strony prawej i lewej, mierzenia przedmiotów, czy porównywania wielkości.POZIOM 3 Szczurki nie dają się wygryźć
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Rafał Witek
Seria: Liczę sobie
Objętość: 64 strony
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Czytelnicy: 8 - 9 lat
Format: 160 x 200 mm
Cena: 14,99 zł 11,24 zł

Poziom trzeci jest dla dzieci, które posiadają pewne podstawy matematyczne. Zadania są trudne.

Tym razem historyjka przedstawiona w książeczce opowiada o szczurkach, które procesują się z kotami o lokal. Tekstu jest sporo.  Ilustracje są czarno-białe z niebieskimi akcentami.
Ćwiczenia poruszają takie zagadnienia jak: mnożenie, dzielenie, obliczanie długości i obwodu figur. Dziecko musi wykazać się samodzielnym myśleniem. Z prostszych zadań mamy dodawanie, odejmowanie, porównywanie odbicia w lustrze. Na końcu książeczki tradycyjnie mamy naklejki, które wykorzystujemy przy wykonywaniu zadań oraz dyplom, który jest nagrodą dla dziecka i stanowi świetną motywację.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...