wtorek, 15 grudnia 2015

Shuffle - nowy wymiar gier karcianych ( cz. 2 )

O ciekawej serii karcianych gier Shuffle pisałam wam już kilka dni temu KLIK.  Na pierwszy ogień poszły gry dla 4-latków Zgadnij, kto to? oraz Cars. Dzisiaj przedstawiam propozycję dla nieco starszych dzieci, bo powyżej 6 roku życia - Trumps i Transformers.


Zalety gier Shuffle:
  • szeroka oferta dostosowana do graczy w różnym wieku (od 4 do 8 lat). Bez problemu każdy znajdzie coś dla swojego dziecka. 
  • nieduże, poręczne, plastikowe opakowania, które idealnie pasują do torebki. Możemy je więc zabrać w plener, na imprezę do znajomych, czy w podróż.
  • bezpłatne aplikacje na tablet/smartfon, które dodatkowo urozmaicą rozgrywkę.

Trumps

liczba graczy: 2+
wiek: 6+
czas rozgrywki: 15 min.

W pudełku otrzymujemy dwa rodzaje talii, pierwsza przedstawia motocykle ( czerwona), a druga samochody ( niebieska). Co ciekawe na kartach umieszczono wizerunki prawdziwych pojazdów, również ich parametry nie odbiegają od rzeczywistości.

W grę możemy grać na dwa sposoby:

Kwartet
tasujemy karty ( gramy jedną lub dwoma taliami) i rozdajemy je po równo każdemu z graczy lub po 6 kart, gdy gramy w dwie osoby. Zadanie polega na tym, aby uzbierać kombinację 4 kart z daną literą/cyfrą, np. B1, B2, B3, B4. Jeśli nam się to uda - kładziemy nasz "kwartet" przed sobą. Następnie żądamy od wybranej osoby konkretnej karty. Jeśli przeciwnik ją ma, musi ją nam oddać, a możemy pytać dalej. Jeśli jej nie ma, to nasza tura się kończy. W przypadku gry dwuosobowej oznacza to także dobranie karty z talii. Zwycięzcą zostaje ten, kto skompletuje jak najwięcej kwartetów. 

Trumps
w tym wariancie wykorzystujemy dane techniczne pojazdów (np. rok produkcji, pojemność, moc). Ten rodzaj gry kojarzy się z wojną, trzymamy swoje karty w formie stosu widząc tylko swoją kartę wierzchnią.  Rozdajemy karty i jeden z graczy wybiera dany wskaźnik do porównywania. Wygrywa ten, którego parametr jest najwyższy i zabiera on pozostałym osobom karty. Wykorzystane i zdobyte karty odkładamy. 
Transformers

liczba graczy: 2 - 4
wiek: 7+
czas rozgrywki: 15 min.

W pudełku otrzymujemy instrukcję, 52 karty wojowników ( 4 oddziały po 13 wojowników), 32 dwustronne karty terytoriów oraz 20 kart kontroli misji. Na kartach terytoriów oraz na kartach robotów znajdziemy kolorowe paski, które określają umiejętności.

Ta gra spodoba się chłopcom, bowiem mamy tutaj wojnę robotów o różne terytoria.
Otrzymujemy talię (Autobotów lub Decepticonów) składającą się z 13 kart, następnie 3 karty odkładamy ( losowo). Dysponujemy więc 5 aktywnymi robotami, a 5 trzymamy w rezerwie. Jeden z graczy wybiera terytorium, o które będzie się toczyć wojna. Każdy w tajemnicy przed innymi decyduje które z kart (1 lub 2) wystawi do bitwy. W przypadku, gdy karta robota posiada wszystkie kolory użyte na karcie terytorium to w walce o terytorium jego siła jest określona przez wyższą liczbę – w innej sytuacji robot będzie walczył z mniejszą siłą (niższa z dwóch przedstawionych na karcie liczb). Roboty jednocześnie wykładamy są na stół  i liczymy punkty siły każdej z drużyn. Osoba z wyższym wynikiem wygrywa (karty robotów są zbierane) i zdobywa dane terytorium. Dobieramy z rezerwy karty, aby mieć ich pięć. W przypadku remisu zabieramy swoje roboty, a aktywny gracz wybiera nowe terytorium. Gra kończy się zwycięstwem, gdy zdobędziemy cztery terytoria.

Żeby urozmaicić rozgrywkę możemy pobrać bezpłatną aplikację na tablet. Gry idealnie nadają się na prezent. Oferta Shuffle jest bardzo bogata, mamy również pozycję typowo dla dziewczynek. Możemy je zakupić w sklepie Rebel lub Empiku, a ich koszt waha się od 21 - 30 zł, więc jest całkiem przystępny. 

Zapraszam również na stronę Shuffle Games Poland .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...