poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Nieśmiertelni strażnicy (tom 1) - Eliot Schrefer

Seria "Spirit Animals: Upadek Bestii" to kontynuacja serii "Spirit Animals" opowiadającej o niesamowitym świecie Erdas. Lektura obowiązkowa dla młodych fanów fantasy. Przedstawiam tom 1 pod tytułem "Nieśmiertelni strażnicy".


Wydawnictwo: Wilga
Autor: Schrefer Eliot
Seria: Spirit Animals: Upadek Bestii
Objętość: 240 stron
Oprawa: twarda
Format: 130 x 205 mm
Cena: 34,99 zł

Erdas to świat, w którym zwyczajne życie przeplata się z magią. Miejsce, w którym istnieje mistyczna więź pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Tylko nieliczne dzieci w pewnym wieku dowiadują się, czy posiadają swego zwierzoducha. Kraina piękna, ale naznaczona wieloma niebezpieczeństwami. Od ostatniej walki minęło kilka miesięcy. Życie w Erdas powoli wraca do normalności i kiedy mieszkańcy myślą, że wszystko idzie ku dobremu, pojawiają się kłopoty. Pierwszym  z nich jest Zerif, który zyskuje niezwykła moc będącą w stanie rozerwać więzi łączące duchy zwierzą z ich opiekunami. Na domiar złego w tym samym czasie Wszechdrzewo zaczyna usychać. Czy to zwykły zbieg okoliczności? Conor, Abeke, Rollan i Meilin ponownie muszą stanąć do walki. Od jej wyniku zależy nie tylko los czwórki przyjaciół, ale także los całego świata.

Fabuła obfituje w wiele wydarzeń, które stają na drodze naszym bohaterom. Każdy z nich musi zmierzyć się ze swoimi słabościami - lękiem wysokości, brakiem wiary we własne możliwości, czy strachem. Główni bohaterowie są dobrze napisani, wzbudzają sympatię, dzięki czemu  chce się śledzić ich dalsze losy.

"Nieśmiertelni strażnicy" to ciekawa książka skierowana do młodszego odbiorcy. Przyjemna i trzymająca w napięciu lektura, która zabiera czytelnika na wyprawę przez malowniczą i magiczną krainę. Eliot Schrefer spisał się doskonale, tworząc wspaniałą historię o bajkowym i zagadkowym świecie. Ani przez chwilę nie będziemy się nudzić, a wartka akcja zapewni nam niemało emocji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...