niedziela, 15 listopada 2015

Infekcje intymne? Nigdy więcej!

Niestety większość z nas chociaż raz w życiu miała problemy ze zdrowiem intymnym. Infekcje czy podrażnienia tej okolicy należą do bardzo częstych i nieprzyjemnych. Na szczęście dzięki zastosowaniu niezwykle prostych wskazówek profilaktyki można uniknąć tych problemów. W dzisiejszym poście zostaną przedstawione proste zasady, dzięki którym łatwo będzie uniknąć wszystkich nieprzyjemnych dolegliwości.1) Należy codziennie myć okolice intymne delikatnym preparatem o higieny o niskim pH., który sprzyja zachowaniu naturalnej flory bakteryjnej. Rezygnujemy lub często zmieniamy gąbki, myjki, które szybko stają się siedliskami drobnoustrojów. Mycie i osuszanie okolic intymnych wykonujemy w kierunku od przodu do tyłu, by unikać przenoszenia infekcji z okolicy odbytu.  
2) Stosujemy osobisty, dodatkowy ręcznik wyłącznie do higieny intymnej (często zmienianego).
3) Przy antykoncepcji oprócz probiotyków warto stosować również żele, które dodatkowo nawilżają i zwalczają suchość i dyskomfort (np. prOVag żel) lub dopochwowe globulki z kwasem hialuronowym i mlekowym.
4) Nosimy najlepiej bawełnianą bieliznę. Unikamy stringów oraz syntetycznej bielizny. Sztuczne włókna nie przepuszczają dobrze powietrza, prowadzi to do wzrostu wilgotności, a to z kolei niestety jest idealnym podłożem do rozwoju bakterii. Nic się nie stanie jeśli czas od czasu założymy stringi, czy komplet niebawełnianej bielizny, jednak pamiętajmy że codzienne ich noszenie może doprowadzić do różnego rodzaju podrażnień. Oczywiście zmieniamy codziennie bieliznę. 
5) Ograniczamy stosowanie tamponów,  jeżeli mamy skłonność do nawracających zakażeń pochwy. Warto także pamiętać, że w trakcie miesiączki należy często zmieniać podpaski lub tampony.
6) Zamiast kąpieli bierzemy prysznic. Długie, gorące kąpiele zaburzają ochronną mikroflorę.
7) W publicznej toalecie nie siadamy nigdy na desce! 
8) Przed wizytą na basenie pamiętajmy o zakwaszeniu żelem (np. prOVag żel).

Warto wprowadzić powyższe zasady do codziennego życia, bowiem nie jest to trudne a w znaczący sposób zredukuje ryzyko infekcji oraz podrażnień!W ramach akcji organizowanej na portalu Kobiecość Niejedno ma imię miałam możliwość poznania żelu PrOVag. Co o nim sądzę?  Jego stosowanie jest niezwykle proste. Po umyciu okolic intymnych nałożyć cienką warstwę prOVag żel na okolice krocza i zewnętrznych narządów płciowych. PrOVag żel należy nakładać od przodu w kierunku odbytu. Zazwyczaj wystarczy jedna aplikacja żelu raz na dobę. W razie potrzeby prOVag żel można stosować 2-3 razy dziennie. Sama aplikacja przebiega więc bardzo sprawnie. Opakowanie jest niezwykle poręczne i możemy PrOVag nosić w torebce i stosować wg potrzeby. Duży plus daję również za wydajność żelu, starcza on na ponad 100 aplikacji. Muszę przyznać, że pierwsze co zauważyłam po stosowaniu żelu PrOVag, to znaczna poprawa nawilżenia okolic intymnych. Zdecydowanie łagodzi dyskomfort związany z bardziej obfitą wydzieliną z pochwy, z siedzącym trybem pracy,  czy podrażnieniami po depilacji. Pozwala cieszyć się ochroną oraz świeżością.

Przy upławach, pierwszych objawach swędzenia, pieczenia okolic intymnych warto zastosować łagodzący podrażnienia prOVag żel oraz udać się do ginekologa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...