poniedziałek, 30 listopada 2015

Zadbane dłonie i stopy.

Jakiś czas temu otrzymałam paczkę pełną kolorowych pumeksów. Dzisiaj postaram się je zaprezentować. Warto wspomnieć, że I.M.P.A. jest największym producentem pumeksu kosmetycznego w Polsce i jednym z liderów rynku światowego.


Pumeksy zrobione są ze spienianego poliuretanu. Cechuje je wysoka jakość, jednolita struktura, która pozwala na komfortowe używanie produktu. Posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny, potwierdzający brak zagrożenia dla zdrowia związanego z ich używaniem.

Sposób użycia pumeksów jest bardzo prosty wystarczy zwilżyć je wodą, a następnie pocierać pumeksem zabrudzenia czy zrogowaciały naskórek. Odpowiednia struktura pumeksu sprawia, że podczas procesu pocierania komórki twardej skóry są usuwane przez małe, powoli się wykruszające kawałeczki pumeksu. Po użyciu wystarczy opłukać skórę i pumeks wodą, aby je zmyć.


I.M.P.A. oferuje nam naprawdę szeroki wybór pumeksów. Możemy wybierać spośród wielu kształtów, kolorów, czy zastosowań. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pumeksy z uchwytem.
Są niezwykle wygodne, bo dzięki rączce wygodniej operuje się pumeksem i nie musimy się zbytnio schylać. Warto podkreślić, że rączka nie wygina się, a pumeksy są bardzo solidnie wykonane. Nie mają prawa się złamać. 
Mają różną ziarnistość, więc bez problemu dobierzemy odpowiedni do swoich potrzeb. Pumeksy są dwustronne i w części z nich mamy również pilnik.
Pumeks z silikonową szczoteczką
Z jednej strony mamy pumeks, a z drugiej silikonową szczoteczkę. Przydatny szczególnie, gdy mamy również zabrudzenia pod paznokciami. 


Pumeksy bez rączki
Mają przeróżne kształty i kolory. Część z nich jest dwustronna, a pumeks w nich występujący ma różną ziarnistość. Są lekkie. Szczególnie spodobały mi się te o opływowych kształtach, bardzo przyjemnie trzymają się w dłoni. Co ciekawe pumeksy te nie tylko można stosować do ciała, ale również do wszelkich powierzchni wymagających czyszczenia, np. :
- szkła,
- instalacji sanitarnych,
- usuwania insektów z szyb samochodowych,
- czyszczenia i polerowania: niklu, chromu, stali nierdzewnej,
- usuwania patyny z miedzi, mosiądzu lub aluminium,
- generalne mycie i czyszczenie trudno usuwalnych zanieczyszczeń.
Nie rysuje on żadnej z wymienionych powierzchni.Proszek pumeksowy
Pierwszy raz spotkałam się z takim produktem i jestem miło zaskoczona. Otrzymujemy go w plastikowej buteleczce zamykanej na klik. Sam proszek jest bezzapachowy, różowy (w ofercie I.M.P.A. do wyboru również inne kolory) i bardzo drobny, jak piasek.
Sposób użycia jest bardzo prosty, mieszamy go z żelem do kąpieli, mydłem, kremem i peelingujemy ciało, następnie spłukujemy. Drobinki bardzo dobrze usuwają martwy naskórek.


Pumeksy I.M.P.A. wyróżniają się bardzo dobrą jakością i estetycznym wykonaniem. Nie posiadają również nieprzyjemnego zapachu powodowanego przez rozkład komórek skóry zalegających w jego porach, a ich powierzchnia oferuje jednakowe właściwości użytkowe.
Po zastosowani pumeksu moje dłonie i stopy stały się  gładkie, miękkie, delikatne i czyste. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...