piątek, 3 marca 2017

Połącz kropki. Warszawa

Na rynku wydawniczym od jakiegoś czasu prym wiodą kolorowanki antystresowe. A co powiecie na kreatywną zabawę bez kolorowania, przeznaczaną zarówno dla starszych dzieci, młodzieży, czy dorosłych? Z taką propozycją wyszło  Wydawnictwo Egmont prezentując nam wspaniałą książkę "Połącz kropki. Warszawa".


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Agata Toromanoff
Objętość: 42 strony
Okładka: twarda
Format: 210 x 295 mm
Cena: 24,99 zł

„Połącz kropki. Warszawa” to niezwykła podróż po historycznej i współczesnej Warszawie. Na stronach książki kryje się Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Barbakan, Syrenka Warszawska, Pałac Kultury i Nauki, wieżowiec, stacja metra, most Świętokrzyski, Centrum Nauki Kopernik, Plac Grzybowski, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Wielki, Narodowa Galeria Sztuki, Zamek Ujazdowski, Łazienki Królewskie, pomnik Fryderyka Chopina, Pałac Prezydencki, budynek Sejmu, Uniwersytet Warszawski, Stadion Narodowy, Pałac w Wilanowie oraz samochód Warszawa. Każda z atrakcji została umieszczona na kolorowej mapie miasta oraz przedstawiona na zdjęciu. Dla bardziej dociekliwych mamy również krótką notkę.

Tekturowa okładka, grube kartki i estetyczne wydanie to nie jedyna zalety książki. Dla naszej wygody każda z plansz do rozwiązania znajduje się na osobnej kartce, dzięki czemu unikamy odbijania się ołówka na innej stronie. Nie jest konieczne używanie linijki, ale z doświadczenia wiemy, że obrazek jest ładniejszy, jeśli kreski są proste. Czeka nas sporo łączenia, bo plansze mają średnio po 200 kropek.

Książeczka „Połącz kropki. Warszawa” pobudza kreatywność, ćwiczy cierpliwość i spostrzegawczość. Stanowi fajną formę spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. No, a jak mamy w planach wizytę w Warszawie, to ta pozycja jest wręcz obowiązkowa! 
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...