piątek, 7 kwietnia 2017

Moje Dinozaury

Dinozaury lubi chyba każdy chłopiec i niejedna dziewczynka. Dzisiejszy bohater - gra "Moje Dinozaury" została przetestowana przez mojego 5-latka. 


Producent: Granna
Kategoria wiekowa: 3 - 10 lat
Liczba graczy: 1 - 4
Czas rozgrywki: 10 - 15 min.
Cena: 39,99 zł

W pudełku otrzymujemy 6 sześcioelementowych puzzli, dwie kostki, instrukcję, dwa tekturowe modele dinozaurów oraz naklejki.


Tekturowe modele dinozaurów do samodzielnego złożenia oraz naklejki nie służą do gry, ale do zabawy, a że naklejki są u nas zawsze pożądane, zostały przyjęte wielce entuzjastycznie.


Instrukcja jest dość niezwykła, bowiem nie zawiera tylko opis i reguł gry, ale jest również mini przewodnikiem po świecie dinozaurów. Krótko i ciekawie zostali przedstawieni nasi bohaterowie - Ankylozaur, Pelekanimim, Triceratops, Stegozaur, Tyranozaur oraz Diplodok. Ilustracje są wesołe i kolorowe.


Dla młodszych dzieci, ale nie tylko, przewidziano układanie puzzli. Układanie puzzli złożonych z sześciu elementów nie jest dla 5-latka wyzwaniem, ale dla 3-latka już tak. Dla starszego dziecka utrudnienie może stanowić wymieszanie elementów ze wszystkich obrazków. Układać puzzle lubimy, bo to zabawa sprawiająca wiele frajdy i również pożyteczna. Uczy cierpliwości, umiejętności skupienia, ćwiczy pamięć oraz sprawność manualną dłoni. Maluch musi precyzyjnie wciskać jeden puzzel w drugi, by ułożyć obrazek.  Jesteśmy na TAK!


Dzieci w wieku 5-10 lat do gry użyją kostek. Celem gry jest ułożenie większej liczby obrazków dinozaurów niż przeciwnicy. Nie jest to taka prosta sprawa, bowiem o dobieranych elementach decydują rzuty dwoma kostkami. Pierwszy element może być dowolny, ale kolejne muszą łączyć się z już ułożonymi.

W swoim ruchu możemy zdobyć jeden lub dwa puzzle. Np. przy rzutach „3” i „1” możemy:
- zabrać elementy z „3” i „1” ( elementy mają taką samą liczbę oczek jaką wyrzuciliśmy na kostkach)
- zabrać „4” (jako wynik dodawania 3+1)
- zabrać „2” (jako wynik odejmowania 3-1)
Wyrzucając dublet (taka sama liczba oczek na obu kostkach) przysługuje nam dodatkowy rzut dwoma kostkami.

W sytuacji, gdy brakuje elementów na środku stołu, można je zabierać innym graczom, ale tylko gdy przeciwnik ma ułożony obrazek z mniej niż 4 elementów.
Gra "Moje Dinozaury " bardzo nam się spodobała. Puzzle są świetnej jakości, arkusze są dobrze wycięte i nie rwą się przy próbie oddzielenia. Już nie mogę się doczekać, kiedy młodszy syn będzie mógł się nimi bawić. Na pewno posłużą nam długo. Polecamy.


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...