piątek, 7 kwietnia 2017

Moje Dinozaury

Dinozaury lubi chyba każdy chłopiec i niejedna dziewczynka. Dzisiejszy bohater - gra "Moje Dinozaury" została przetestowana przez mojego 5-latka. 


Producent: Granna
Kategoria wiekowa: 3 - 10 lat
Liczba graczy: 1 - 4
Czas rozgrywki: 10 - 15 min.
Cena: 39,99 zł

W pudełku otrzymujemy 6 sześcioelementowych puzzli, dwie kostki, instrukcję, dwa tekturowe modele dinozaurów oraz naklejki.


Tekturowe modele dinozaurów do samodzielnego złożenia oraz naklejki nie służą do gry, ale do zabawy, a że naklejki są u nas zawsze pożądane, zostały przyjęte wielce entuzjastycznie.


Instrukcja jest dość niezwykła, bowiem nie zawiera tylko opis i reguł gry, ale jest również mini przewodnikiem po świecie dinozaurów. Krótko i ciekawie zostali przedstawieni nasi bohaterowie - Ankylozaur, Pelekanimim, Triceratops, Stegozaur, Tyranozaur oraz Diplodok. Ilustracje są wesołe i kolorowe.


Dla młodszych dzieci, ale nie tylko, przewidziano układanie puzzli. Układanie puzzli złożonych z sześciu elementów nie jest dla 5-latka wyzwaniem, ale dla 3-latka już tak. Dla starszego dziecka utrudnienie może stanowić wymieszanie elementów ze wszystkich obrazków. Układać puzzle lubimy, bo to zabawa sprawiająca wiele frajdy i również pożyteczna. Uczy cierpliwości, umiejętności skupienia, ćwiczy pamięć oraz sprawność manualną dłoni. Maluch musi precyzyjnie wciskać jeden puzzel w drugi, by ułożyć obrazek.  Jesteśmy na TAK!


Dzieci w wieku 5-10 lat do gry użyją kostek. Celem gry jest ułożenie większej liczby obrazków dinozaurów niż przeciwnicy. Nie jest to taka prosta sprawa, bowiem o dobieranych elementach decydują rzuty dwoma kostkami. Pierwszy element może być dowolny, ale kolejne muszą łączyć się z już ułożonymi.

W swoim ruchu możemy zdobyć jeden lub dwa puzzle. Np. przy rzutach „3” i „1” możemy:
- zabrać elementy z „3” i „1” ( elementy mają taką samą liczbę oczek jaką wyrzuciliśmy na kostkach)
- zabrać „4” (jako wynik dodawania 3+1)
- zabrać „2” (jako wynik odejmowania 3-1)
Wyrzucając dublet (taka sama liczba oczek na obu kostkach) przysługuje nam dodatkowy rzut dwoma kostkami.

W sytuacji, gdy brakuje elementów na środku stołu, można je zabierać innym graczom, ale tylko gdy przeciwnik ma ułożony obrazek z mniej niż 4 elementów.
Gra "Moje Dinozaury " bardzo nam się spodobała. Puzzle są świetnej jakości, arkusze są dobrze wycięte i nie rwą się przy próbie oddzielenia. Już nie mogę się doczekać, kiedy młodszy syn będzie mógł się nimi bawić. Na pewno posłużą nam długo. Polecamy.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...