piątek, 28 kwietnia 2017

Szukaj, szukaj ... ze Smokiem Obibokiem

Gra "Szukaj, szukaj" nie tylko dostarcza mnóstwo frajdy, wypełnia dziecku czas, ale i rozwija. Polecam nie tylko przedszkolakom, ale wszystkim, którzy lubią dobrą zabawę lub chcą się zrelaksować.


Producent: Granna
Kategoria wiekowa: 5 - 10 lat
Liczba graczy: 2 - 4 osób
Czas rozgrywki: 30 min.
Cena: od 39,99 zł (internet)

Gra jest przeznaczona dla dwóch do czterech graczy w wieku powyżej 5 lat, ale spokojnie z łatwiejszym wariantem gry poradzi sobie czterolatek.


"Szukaj, szukaj" zawiera 55 kart o dwóch stopniach trudności (pomarańczowy rewers - trudniejsze, zielony rewers - łatwiejsze). Na każdej z kart umieszczono na białym tle 6 elementów graficznych (np. zwierzęta, owoce, pojazdy, zjawiska pogodowe, przedmioty codziennego użytku). Mamy również planszę z obrotową strzałką oraz czytelną instrukcję z plakatem służącym również do trenowania spostrzegawczości. Całość znajduje się w solidnym pudełku. 


Gra polega na udzielaniu odpowiedzi na jedno z trzech pytań: 
Co jest największe? Co jest najmniejsze? Co nie pasuje do zbioru?

W grę możemy grać na kilka sposobów. Tłumaczenie zasad zajmuje dosłownie chwilę, bo są bardzo przejrzyste. Sami zobaczcie.

Dla najmłodszych przedszkolaków przygotowano wariant gry bez planszy ze wskazówką. Rodzic, opiekun lub starsze dziecko zostaje na czas rozgrywki Mistrzem Gry, który z potasowanej talii kart (55 sztuk) odlicza 20 z nich. Tak przygotowaną talię kładzie obrazkami do dołu. Mistrz Gry kontroluje całą rozgrywkę oraz zadaje pytania: Co jest największe? lub Co jest najmniejsze?.  Dziecko, które prawidłowo odpowie, zabiera kartę. Ten, kto uzbiera najwięcej punktów (1 karta = 1 punkt) wygrywa. 

Dzieci w wielu szkolnym do gry wykorzystają planszę z obrotową wskazówką oraz dwa rodzaje kart (można zacząć od łatwiejszej wersji tylko z kartami o zielonym rewersie). Zasady takie, jak w grze dla młodszych dzieci z tym, że zamiast Mistrza Gry mamy planszę ze strzałką, która wskaże nam pytanie. Przy pytaniu "Co nie pasuje do zbioru?" dziecko musi uzasadnić swój wybór. Jeśli odpowiedź gracza różni się od tej umieszczonej w instrukcji, ale również jest poprawna, dziecko otrzymuje dodatkowy punkt za kreatywność. Mój 5-latek przy zbiorze ze zwierzętami wskazał na niedźwiedzia i powiedział "Bo niedźwiedź śpi, a inne zwierzątka nie.". Faktycznie na karcie miś ewidentnie chrapie, a pozostałe zwierzaki mają otwarte oczy. 


Estetyka gry po raz kolejny stoi na najwyższym poziomie. Wesołe, kolorowe i sugestywne ilustracje zdecydowanie cieszą oczy. Wszystkie elementy wykonano solidnie i z niezwykłą trwałości, dzięki czemu są wytrzymałe na uszkodzenia.


Duży plakat znajdujący się po drugiej stronie instrukcji daje nam kolejną możliwość zabawy. Teraz to my wymyślamy pytania.

Szybki refleks, spostrzegawczość, zręczność czy kojarzenie to umiejętności, które powinien posiadać każdy przedszkolak. Gra "Szukaj, szukaj" pomaga najmłodszym w opanowaniu tych zdolności. Kolejna świetna gra rekomendowana przez Smoka Obiboka. Polecamy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...