czwartek, 16 października 2014

Blogowe dbajki - książka z audiobookiem

Dzisiaj chciałabym wam przedstawić książkę "Blogowe dbajki", która ma za zadanie pomóc najmłodszym zmierzyć się z trudnymi sytuacjami. Wszystko dzieje się jakby mimochodem podczas dobrej zabawy. Czy to czary? Nie, to bajki terapeutyczne.


Informacje:
Wydawnictwo: Dbajki
Autor: Opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Agnieszka Madaj, Darek Madaj
Objętość: 58 stron
Okładka: twarda
Pierwsze wydanie: 2011
Dodatki: Płyta CD
Czyta: Dorota Deląg, Maria Seweryn, Marta Kuligowska, Patrycja Markowska, Maciej Orłoś
Cena:  18,49 zł (Empik)
„Blogowe dbajki” są zwieńczeniem konkursu dla blogerów, organizowanego wspólnie z Onet.pl, na napisanie bajki terapeutycznej. W książce i audiobooku zamieszczone są najpiękniejsze bajki wybrane w konkursieDbajki to wyjatkowy podarunek. Tutaj dorośli i dzieci razem wyruszają w wyobrażony, fantastyczny świat, by się czegoś nauczyć o innych, przeżyć i zrozumieć siebie. Bajka - dbajka jest sposobem wspomagania rozwoju psychicznego dziecka, daje mu poczucie bezpieczeństwa, buduje zaufanie do innych i wpływa na poczucie własnej wartości.

Moja opinia:

W książce dla dzieci Blogowe dbajki znajdziemy 10 bajek oraz audiobook z kolejnymi 9-cioma bajkami, które zostały wyłonione w konkursie dla blogerów. Bajki terapeutyczne pomagają najmłodszym radzić sobie w trudnych sytuacjach. Dla nas dorosłych niektóre codzienne wydarzenia wydają się banalne i niegodne uwagi, ale dla naszych dzieci często urastają one do prawdziwego dramatu.


Każda z umieszczonych w książeczce i na audiobooku bajek zawiera czytelny morał. Tematy są przeróżne, ale wszystkie oscylują wokół ważnych i często nierozumianych przez najmłodszych sytuacji, jak np. śmierci i chorobie najbliższych, trudnej adaptacji w przedszkolu, braku akceptacji, czy wizycie u dentysty. 


Czasami jest nam trudno zacząć od tak rozmowę z dzieckiem o trudnych  sprawach. Wtedy sięgnijmy po Blogowe dbajki i miejmy punkt zaczepienia. Dbajki napisane są prostym językiem, zrozumiałym dla najmłodszych. Dedykowane są wprawdzie dzieciom w wieku 4-9 lat, ale równie dobrze spisują się u 3-latka. Nie wszystkie bajki synek usłyszał w całości, zredagowałam opowiadanie poruszające temat śmierci.  Do bajki na pewno wrócimy i wtedy usłyszy ją w całości.


Książka jest bardzo ładnie wydana. Twarda oprawa jest bardzo praktyczna, bowiem sprawia, że nasza książka przetrwa niejedno. A wierzcie mi po Dbajki się sięga wielokrotnie. Przepiękne, kolorowe ilustracje przyciągają wzrok nie tylko dzieci.


Do książeczki została dołączona płyta CD. Jest to bardzo dobry pomysł , ponieważ  nie zawsze mamy możliwości (czas) przeczytać dziecku bajeczkę. A tak puszczamy CD i voila. Oczywiście nie namawiam, aby przystać naszym maluchom czytać, ale audiobook jet miłą odmianą. Bajki czytają wybitni polscy artyściMaciej Orłoś, Dorota Deląg, Maria Seweryn, Marta Kuligowska oraz Patrycja Markowska. Pan Orłoś jest po prostu pierwszorzędny i bezkonkurencyjny w roli wiewiórki, cz papugi. Bardzo ciężko to opisać, trzeba koniecznie wysłuchać. Dodatkowym bonusem jest muzyka w tle, która ułatwia nam wczuć się w klimat czytanej bajki

Blogowe dbajki uczą, bawią, rozwijają i przestrzegają. Uważam, że ta pozycja powinna się znaleźć w każdej dziecięcej biblioteczce. My natomiast pamiętajmy, że czytając dziecku, rozwijamy jego wyobraźnie oraz kreatywność.

Zapraszam do zapoznania się z innymi pozycjami wydawniczymi Dodo4Story
oraz odwiedzenia Fanpage'u 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...