wtorek, 28 października 2014

10 sposobów na wykorzystanie olejku eukaliptusowego.

Dzisiaj chciałbym wam przybliżyć właściwości olejku eukaliptusowego. Stosuje go już od 3 miesięcy i stał się jednym z moich ulubionych olejków.

1) Aromaterapia.
Działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, zwalcza kaszel, grypę, przeziębienie, anginę, stan zapalny zatok, działa pobudzająco. Dodaj od 2 do 4 kropel olejku do kominka zapachowego lub nawilżacza. Do kąpieli użyj od 2 do 5 kropel olejku na wannę.

2) Pianka myjąca.
Przepis na własnoręcznie robioną piankę z olejkiem eukaliptusowym znajdziecie TUTAJ

3) Olejowanie włosów. 
Mieszamy 5 ml olejku eukaliptusowego z 50 ml oliwy z oliwek. W celu łatwiejszego stosowania, pojemnik z mieszaniną wstawiamy na 10 minut do gorącej (lecz nie wrzącej wody). Następnie należy delikatnie wmasowywać miksturę w skórę głowy, w celu stymulacji przepływu krwi do korzeni włosów. Następnie przeczesać włosy grzebieniem i nałożyć czepek lub owinąć głowę ręcznikiem. Po ok. 15 – 20 minutach zdjąć ręcznik a włosy umyć szamponem. Zaznaczamy, że pojedyncze mycie może nie wystarczyć, aby usunąć nadmiar oleju (źródło: Eucalyptus Oil – Australii Natural Wonder).

4) Wzbogacanie szamponów.
Dodajemy 5 kropel olejku na około 10 g szamponu. Olejek jest pomocny w zwalczaniu łupieżu oraz wszawicy. Dodatkowo stymuluje porost włosów.

5) Masaż.
Dodajemy 10 do 25 kropel olejku eukaliptusowego do 100 ml oleju używanego do masażu.

6) Odstrasza owady.
Owady i insekty można łatwo odstraszyć kilkoma kroplami olejku aplikowanymi w tych miejscach, gdzie insekty zwykle się pojawiają.

7) Płukanka do gardła i jamy ustnej.
5 kropli olejku eukaliptusowego dodajemy do szklanki ciepłej, przegotowanej wody. "Olejek eukaliptusowy przydatny jest w higienie jamy ustnej, nie tylko ze względu na przyjemny smak i zapach, lecz także dzięki znakomitemu działaniu antyseptycznemu. Zostało dowiedzione, iż olejek eukaliptusowy rozpylony w pomieszczeniach szpitalnych bądź domach opieki znacznie zmniejsza ilość unoszących się w powietrzu zarazków. Lotny olejek eukaliptusowy zastosowany w domu czy też w biurze pomoże nam uchronić się przed jesiennymi infekcjami." (źródło: Aromaterapia leksykon roślin leczniczych - Marion Romer)

8) Odkurzanie.
Kilka kropel olejku dodajemy na filtr w odkurzaczu lub na wacik kosmetyczny, który wciągamy do odkurzacza przez rurę. Odkurzanie staje się rodzajem aromaterapii, a odkurzacz odstawiony po sprzątaniu na miejsce, będzie przyjemnie pachniał. Dodatkowo powietrze wydmuchiwane z odkurzacza będzie wolne od roztoczy.

9) Dezynfekcja i czyszczenie różnych powierzchni.
W kuchni przyda się do przecierania blatów. Toaleta i łazienka - do czyszczenia, odkażania i usuwania przykrych zapachów przecieraj powierzchnie czystym olejkiem. Aby usunąć zarazki i przykre zapachy z muszli dodaj kilka kropel olejku przed czyszczeniem lub w trakcie. Podłoga - dodaj 20 kropel olejku do wiadra ciepłej wody i tym roztworem umyj podłogę, uzyskując idealną, czystą powierzchnię.

10) Zapieczone śruby.
Użyj kilku kropel oleju eukaliptusowe na zardzewiały gwint. Po chwili połączenie zostanie zluzowane.

Pamiętajmy , aby unikać stosowania olejku eukaliptusowego u kobiet w ciąży oraz u dzieci poniżej 2 roku życia.

Po więcej informacji zapraszam na stronę Eukaliptusowy.pl
oraz na FanPage FB 
Teraz olejek eukaliptusowy 30 ml jest o 30% tańszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...