czwartek, 1 stycznia 2015

Dbamy o zdrowie intymne.

Kochane wybór odpowiedniego preparatu do higieny intymnej jest niezwykle ważny, ponieważ pozwoli nam uniknąć wielu chorób układu rodnego czy moczowego. Dzisiaj chciałabym przedstawić BIO mydło w płynie do higieny intymnej Akuna, które stosuję od ponad dwóch miesięcy.


Informacje od producenta:
BIO Mydło w płynie do higieny intymnej z linii CLEAR NATURE z ziołami Alveo, o działaniu kojącym i przeciwzapalnym, zapewni najdelikatniejszą i dokładną higienę intymną każdej kobiecie. więcej
pojemność: 200 ml
cena: 38,40 zł
skład:


Moja opinia:

Opakowanie:
BIO mydło w płynie do higieny intymnej znajduje się w poręcznej, plastikowej butelce, na której dodatkowo umieszczono plombę/hologram (dzięki temu wiemy, że produkt jest oryginalny i nie był wcześniej otwierany). Zamknięcie "na klik". Na opakowaniu znajdziemy wszelkie niezbędne informacje, jak data przydatności, skład, pojemność itp. Szata graficzna bardzo ładna i  nawiązująca do pozostałych kosmetyków z linii Clear Nature.

Konsystencja, zapach, wydajność:
Mydło w płynie jest przeźroczyste, średnio gęste. Kosmetyk jest bardzo, bardzo wydajny. Niewielka ilość (wielkości ziarenka groszku) zdecydowanie wystarcza do umycia okolic intymnych. Tworzy delikatną i kremową pianę, łatwo się spłukuje. Zapach jest bardzo ładny, ale trudny do zidentyfikowania. Ja  nie wyczuwam w nim ziół.


Skład:
Skład jest najistotniejszą kwestią, na którą zwracam uwagę przy wyborze odpowiedniego kosmetyku do higieny intymnej.
Pierwsze co zauważyłam, to duża ilość łagodnych środków  myjących ( cocamide oxide, cocamidopropyl bataine, coco glucoside, disodium cocoyl glutamate ), które bardzo dobrze oczyszczają nasze okolice intymne, nie powodują podrażnień, a nawet łagodzą już występujące.
Glycol distearate oraz cocamide DEA m.in. odbudowują barierę lipidową, która jest usuwana podczas mycia. Jedwab pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie naszej skóry. Kwas mlekowy pełni rolę łagodnego środka zakwaszającego.
Z substancji aktywnych mamy jeszcze żeń-szeń, skrzyp, krwawnik pospolity, aloes, pantenol oraz alantoinę.
Z konserwantów mamy sorbinian potasu, który jest dopuszczany do stosowania w kosmetykach naturalnych. Kolejny konserwant to fenoksyetanol. Związek ten wytwarzany jest zazwyczaj sztucznie, ale występuje on również naturalnie w zielonej herbacie. Forma występująca w naturze jest stosowana w biokosmetykach. Zdania na temat bezpieczeństwa fenoksyetanolu są podzielone. 

Reasumując:
Bio mydło w płynie do higieny intymnej z linii Clear Nature Akuna:
  • Utrzymuje stabilny poziom pH pochwy i chroni naturalną florę bakteryjną pochwy.
  • Nie wysusza skóry, a niszczony podczas mycia płaszcz lipidowy jest na bieżąco odbudowywany.
  • Podczas stosowania mydła w płynie nie wystąpiły u mnie żadne infekcje
  • Zastosowane w kosmetyku substancje myjące są łagodne, nietoksyczne oraz bardzo dobrze tolerowane przez skórę i śluzówkę.
  • Zapobiega poceniu się okolic intymnych i zapewnia nam odświeżenie na długi czas.
  • Nie wystąpiło u mnie żadne podrażnienie czy uczulenie.

Zapraszam do poznania innych produktów AKUNA
oraz odwiedzenia funpage'u na FB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...